Komentáre

V kuchyni… Sébastien Gaudard, cukrár

V kuchyni… Sébastien Gaudard, cukrár

„Som remeselník, ktorý vyrába koláče“, takto sa Sébastien Gaudard definuje v tom čase trochu skromne, pretože tento cukrár vyniká vo svojom odbore a mnohí sú tí, ktorí by vyrobili tisíc a jednu obchádzku iba pre jednu zo svojich studní. love.

Cukráreň od otca po syna

Sébastien Gaudard je vynikajúci kuchár a nie je to len tlač. Sú to predovšetkým zákazníci, ktorých vo svojom obchode medzi babou s dokonalým rumom, nezabudnuteľným Paris Brest alebo mušľami feuilles váhajú, keď sú zatratení ... všetci sú to „koláče“ (ako im hovorí Sébastien), veľmi miestne , ktorý rád navrhuje po vytlačení labky. Syn cukrárskeho kuchára, ktorý sníval iba o tejto práci, musel začať tým, že svojim rodičom preukázal, že sa mu naozaj páči otec a mama, pretože mama Madame Gaudardová pracovala v butiku.

Detský obchod

Vo veľkom rodinnom pečive v Pont à Mousson sa starala o zákazníkov, zatiaľ čo Monsieur Père pracoval v zadnom obchode. Sébastienovi sa páčila strana na strane dvora ako na strane záhrady. Z jednej na druhú sa zabavil pri poruche, recitoval zoznam špecialít a potom sa vrhol do zákulisia, aby obdivoval otcovskú pomocnú ruku a premenu surovín. , Dnes, keď existuje recept, pripúšťa, že za pár dní skrýva pár párov lyžicou smotany v ruke, aby ju jemne olizoval.

Bezchybná cesta

„Najskôr odovzdaj svoje BAC“, opakoval mu jeho otec, ak naozaj chceš túto prácu robiť, bude čas. „Sébastien Gaudard preto pokračoval v štúdiu na právnickej fakulte, ale jeho vášeň nezlyhala, vrátil sa k pečivu, tentokrát s podporou rodiny. Jeho kariéra, nehovoriac o jeho vzostupe, bol rýchly, najmä akonáhle sa „usadil“ v ​​hlavnom meste, kde sa vráti do Fauchonu, rýchlo sa stane prvým asistentom Pierra Hermé a potom ho nahradí, keď bude lietať na iné dobrodružstvá. Potom bude existovať Délicabar, v Bon Marché, ktorý ho s konečnou platnosťou informoval, predtým, ako konečne otvoril svoj prvý parížsky cukrársky podnik.

Pečivo, presná veda

Je nesporné, že dnes je Sébastien Gaudard jedným z mála kuchárov, o ktorom vieme, že má všetky znalosti, ktoré z tohto označenia vyplývajú. Pečivo súhlasí, ale aj zmrzlina, čokoláda a cukrovinky. Ak sa ho spýtate, aká je jeho špecialita, odpovie: potešenie a veľmi jednoducho vysvetlí, ako mu jeho práca dáva. „V pečive, s rovnakými prísadami, môžete ísť z cesta palacinky na lístkové cesto, to je kúzlo našej práce: presná veda, keď sa zameriavame na konkrétny produkt, ale aj na množstvo možností.“

Gourmand nevyhnutne gurmán

Medzi vlastnosti Sébastiena Gaudarda patrí určite jeho chamtivosť. „Mám rád koláče,“ hovorí, okrúhle slovo v ústach, ktoré má niečo iné a nie je to náhoda. Včerajšie pečivo je hlavne v centre jeho obchodu na ulici rue des Martyrs v Paríži. Jedinečné miesto, ktoré patrilo veľkému cukrárskemu kuchárovi, ktorého dedko nebol ničím menej ako vynálezcom guľatiny! Náhody, ktoré nemožno vymyslieť, a pokiaľ veríme v znaky, sú dobrým znamením.

Kurzy kuchára

Vášnivý tiež vie, ako sa „odpojiť“, ísť do opery, počúvať jazz alebo klepnúť. Je plný energie, zvedavý na ostatných, stále má čas na usporiadanie triedy pečiva vo svojom obchode. Je to raz týždenne a téma hlavnej triedy je buď prísada - alebo talent. Po pusinky, potom kapustové cesto, čo bude ďalej? Napätie zostáva nedotknuté. Sébastien Gaudard má vo vrecku s pečivom viac ako jeden recept. Objavte jeho obľúbené objekty: