Podrobne

Rôzne typy koberčekov, ktoré si chcete osvojiť

Rôzne typy koberčekov, ktoré si chcete osvojiť

Koberec je základným dekoratívnym prvkom v domácnosti. Môže mať svoje miesto v akejkoľvek miestnosti. Koberec prináša teplo a farbu. Prispôsobuje sa vášmu štýlu a materiálom, ktoré tvoria váš nábytok. Objavte rôzne štýly kobercov, nových produktov a koberčekov, ktoré si môžete osvojiť!

Klasické koberce

Klasické koberce sú vyrobené z vlny alebo polypropylénu. Nájdu si svoje miesto vo všetkých izbách domu a veľmi ľahko sa udržujú. Klasické koberce sú vo všetkých farbách a ponúkajú veľmi širokú škálu vzorov. Výhodou klasického koberca je, že je cenovo dostupný a umožňuje každému, aby do svojho interiéru priniesol dekoratívny nádych.

Hrubé koberce

Hrubé koberce sa nazývajú chlpaté koberce alebo špagety. Ich hrúbka sa pohybuje od 3 do 7 centimetrov. V 60. rokoch 20. storočia bol chlpatý koberec z našich domovov veľmi trendy. Milujeme to pre jeho pohodlnú a teplú stránku. Shaggy koberce sú vyrobené z vlny alebo polyesteru. Sú k dispozícii vo všetkých farbách, matných a lesklých farbách. Pretože nie je ľahké ho udržiavať, je vhodné umiestniť chlpatý koberec do obývacej izby alebo do spálne.

Prírodné koberce

Dnes sú koberce dostupné aj v prírodných vláknach. Do našich domovov prinášajú teplo a pekný nádych autenticity. Najpoužívanejšími materiálmi sú bambus, sisalové a morské riasy, ekologické a ľahko udržiavateľné prírodné koberce sú dostupné v pôvodných farbách a jasných farbách. Pretože sú pevné, možno ich nájsť v jedálni a v kancelárii.

Koberce sveta

Koberec je prvkom dekorácie, ktorý nájdeme vo všetkých krajinách. Môže byť tiež rozumné vybrať si koberce zo sveta, ktoré budú pracovať na jeho výzdobe. Orientálny koberec pochádza z Indie, Pakistanu alebo Iránu. Každý kus je jedinečný a ručne viazaný. Orientálny koberec žiari svojimi jasnými farbami a spracovaním vzorov. Svoje miesto si nájde v klasickej, triezve alebo modernej obývacej izbe, pričom prináša trochu tepla a autentickosti. Ďalší koberec na svete: koberec Kilim. Pochádza z južného Iránu, ale jeho výroba je rozšírená aj v Turecku, Indii a Číne. Koberec Kilim je vyrobený z vlny a bavlny. Je reverzibilný a veľmi farebný.

Súčasné koberce

Koberec sa dokázal obnoviť a prispôsobiť sa nášmu novému životnému štýlu. Mnoho inovátorov dnes ponúka svoje inovácie. Škandinávska značka Pappelina sa vyznačuje tým, že ponúka plastové koberce. Ich farby sú svetlé a dizajn je moderný. Pappelina ponúka koberce pre vstup, kuchyňu, kúpeľňu a dokonca aj vonkajšie koberce, ktoré štýlovo zdobia terasy a balkóny. Úspech!