Video na šitie: výmena zipsu

Video na šitie: výmena zipsu

Zips vašich obľúbených nohavíc je rozbitý? Chceli by ste vymeniť zips na jednom z vašich odevov? Laurent Lachèze, spoluzakladateľ spoločnosti Bobines et Combines, vám ukáže, ako ľahko zmeniť zips.

Pozrite si video:

Pripravte si pozíciu nového zipsu

Začnite odstránením starého zipsu. Z tohto dôvodu uvoľnite všetky vlákna bez toho, aby ste zabudli na ozdobné švy. Keď uvoľníte miesto na zips, umiestnite nový zips na miesto starého. Najprv umiestnite jednu stranu posúvača, ktorú potom pripevníte kolíkmi.

Šiť nový zips

Ak je posúvač správne umiestnený, musí sa potom prišiť. Na šitie muchy je nevyhnutný špecifický páčidlo. Začnite šitím vrchnej časti zipsu na centimeter, potom ho prevráťte, aby ste zaistili spoj. Pokračujte v šití úplne nadol. Po dokončení prvej strany pripevnite kolíkmi druhú stranu otvorenej mušky a potom prišite ako predtým.

Skončí

Ak je vaša muška šitá, musíte dokončiť stehy. Zasuňte všetky hrúbky chlopne cez mušku a potom šite podľa starých šijacích značiek. Nezabudnite tiež zašívať pás. Nakoniec káble úhľadne a čisto odrežte. Vďaka radu Laurent Lachèze budete môcť znova nosiť svoje obľúbené nohavice. Pozrite si video Couture: zmena zipsu na Minutefacile.com. Produkoval Minute Facile.