Články

Interiérové ​​úpravy s Ambius

Interiérové ​​úpravy s Ambius

Kto povedal, že terénne úpravy boli nevyhnutne záhradným príbehom? Určite nie Ambius, ktorý urobil interiér krajinárskej úpravy jeho špeciality. Objavte túto disciplínu so Stéphane Guisardom, dizajnérom spoločnosti Ambius.

Povedzte nám niečo o Ambiusovi, čo to je?

Ambius vytvára atmosféru na pracoviskách a v priestoroch vítajúcich zákazníkov. Špecializujeme sa na vnútorné a vonkajšie terénne úpravy, šírenie a tvorbu čuchovej alebo umeleckej atmosféry. Naše služby venované spoločnostiam, hotelom a verejným miestam umožňujú oživiť každé miesto tým, že sú jedinečné, príjemné a teplé. Zúčastňujeme sa preto na zlepšovaní pohody zákazníkov, návštevníkov a zamestnancov.

Čo je to terénne úpravy interiéru?

Terénne úpravy interiéru sú umením navrhovania a udržiavania dekorácie rastlín integráciou prírody do uzavretých priestorov. Realizujeme projekty rôznych veľkostí, ako napríklad: - inštalácia krásnej zelenej rastliny na mieste recepcie - kompletný rozvoj veľkej interiérovej terasy podľa stredomorskej, japonskej, grafickej témy ... - oddelenie pracovné priestory a vytváranie stimulačných prostredí - vytváranie sviežeho prostredia v hotelovej hale

Akú radu by ste dali pri používaní rastlín doma?

Prvým bodom je rešpektovanie životných podmienok rastlín. Z tohto dôvodu odporúčam kúpiť si rastlinu od profesionála (záhradník alebo záhradné centrum) a zvoliť si rastlinu podľa jej prostredia, jasu a teploty miestnosti. Miesto si musíte zvoliť podľa zariadenia a nepoužiť zariadenie na „vyplnenie rohu“. Na druhej strane, požiadajte o radu na jeho údržbu, najmä pri zalievaní. Mnoho rastlín odumiera z prebytočnej vody, pretože si myslíte, že naliatím karafy „to urobí dobre“.

Aký je rozdiel medzi prácou v interiéri a exteriéri?

Prvým krokom je definovanie projektu s našim klientom. Náš audit nám umožňuje poznať jeho orientáciu z hľadiska vkusu, štýlu, želaného účinku, želaných výsledkov a samozrejme rozpočtu venovaného tejto operácii. Analyzujeme tiež obmedzenia miesta, osi priechodu, perspektívy, prítomné materiály ... Pre interiérové ​​úpravy vytvárame atmosféru v harmónii s dekoráciou miest. Tieto usporiadania sú často v „nadzemných“ kontajneroch, preto ponúkame výber kontajnerov rôznych tvarov, materiálov, farieb v závislosti od priestoru a obmedzení miesta. Vonkajšie terénne úpravy si vyžadujú podobný prístup. Úspechy zelených plôch sú často v zemi, tvorba sa týka výberu atmosfér podľa definovaných orientácií, existujúcich priestorov a plantáží. Plantáže môžu byť štruktúrované (prerezané topiary, pravidelné kvetinové záhony) alebo naopak veľmi prirodzené pre vidiecky aspekt s voľným, divokým vzhľadom, ktorý obohacuje biodiverzitu. Je veľmi zaujímavé navrhnúť globálny interiér a exteriérový terén, cieľom je vytvoriť spojenie medzi dvoma vesmírmi. Napríklad je vhodné umiestniť izbovú rastlinu v popredí arkýřového okna s výhľadom do záhrady alebo na terasu. V tomto prípade sa dva vesmíry spoja, aby vytvorili efekt „vnútorné / vonkajšie“ a umožňujú vizuálnu tekutosť medzi týmito dvoma priestormi.

Aký verejný priestor, do ktorého ste zasiahli, môžeme navštíviť?

Stretnite sa v predajnej zóne SNCF Gare d'Austerlitz alebo na letisku Paris-Orly v novej odletovej hale v Orly Sud.