Inštalácia veternej turbíny, návod na použitie

Inštalácia veternej turbíny, návod na použitie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Veterná turbína je zariadenie, ktoré dokáže transformovať kinetickú energiu z vetra na mechanickú energiu. Väčšinu času sa táto energia premieňa na elektrickú energiu. Energia vyrábaná veternými turbínami je v súčasnosti jednou z najrevolučnejších obnoviteľných energií. Nájsť ďalšie články na tému: Ponuka obnoviteľnej energie

Podmienky, ktoré musia byť splnené pred inštaláciou veternej turbíny

Inštalácia veternej turbíny nie je komplikovaná; Musíte však skontrolovať určité parametre, aby ste sa uistili, že po inštalácii budú funkčné. Na to musíte mať čisté pole s pravidelným vetrom fúkajúcim pri určitej rýchlosti a veternou turbínou. Výkon veternej turbíny skutočne závisí hlavne od miesta. Zariadenie s priemerom 3,5 m je schopné produkovať okolo 1900 kWh / rok, ak vietor fúka rýchlosťou 4 m / s. Ak však vietor fúka rýchlosťou 7 m / s, veterná turbína dokáže produkovať až 4900 kWh / rok! Môžete použiť anemometer a poradiť sa s meteorológmi, ktorí sú všeobecne informovaní o metódach prieskumu veterných turbín. Pred začatím inštalácie zariadenia budete tiež potrebovať povolenie na umiestnenie.

Ako nainštalovať svoju veternú turbínu?

Ak žijete v prírode, môžete nainštalovať veternú turbínu na čistý kopec chránený pred prekážkami. Musí presahovať stromy a budovy najmenej o 2 metre. Nezabudnite poskytnúť bezpečnostný obvod okolo zariadenia, aby ste predišli nehodám v prípade pádu veternej turbíny. Ak žijete v meste, je najlepšie zvoliť vertikálnu veternú turbínu, ktorú môžete nainštalovať na strechu vášho domu. Tento typ zariadenia sa prispôsobuje turbulentným a slabým vetrom bez použitia stožiara. Ak sa však rozhodnete pre horizontálny model, bude potrebné stožiar pripevniť na fasádu, akoby to bola satelitná anténa. Na zaistenie a stabilizáciu veternej turbíny budete potrebovať nástenné spony. Horizontálna veterná turbína môže byť tiež pripevnená na komínové potrubie vďaka páskovaniu.

Bezpečná inštalácia

Inštalácia veternej turbíny si vyžaduje spoľahlivé znalosti o elektrických pripojeniach. Neváhajte a zavolajte odborníkov, ktorí vám pomôžu pri chúlostivých operáciách. Umožní vám to najmä získať osvedčenie o vašom projekte a možnosť zľavy týkajúcej sa DPH. Elektrikár musí byť zodpovedný za pripojenie veternej turbíny k elektrickej inštalácii. Zásah odborníka overí, či zariadenie spĺňa bezpečnostné normy. Najcitlivejšia fáza operácie spočíva v použití zdvíhacieho navijaka na zdvihnutie veternej turbíny. Hĺbková štúdia vášho projektu zabráni prerušeniu káblov počas zásahu. Aby sa predišlo akémukoľvek pádu, neodporúča sa inštalovať ani horolezecký stožiar, ale počas údržby sa radšej rozhodnúť pre zdvíhacie nástroje.Komentáre:

 1. Corwin

  Verím, že sa mýlite. Môžem to dokázať. Pošlite mi e -mail na pm.

 2. Trystan

  Je mi ľúto, toto mi to nevyhovuje. Možno existuje viac možností?

 3. Qutaybah

  Mýliš sa. Môžem to dokázať. Napíšte mi do PM, vyriešime to.

 4. Gaile

  Myslím, že dovolíš chybu. Môžem to dokázať. Napíš mi v PM, povieme.

 5. Berdy

  Jar!!!Napíšte správu