Komentáre

Rady pre krajinu: Zenová záhrada

Rady pre krajinu: Zenová záhrada

V Japonsku je vytváranie záhrad rovnako dôležité ako kaligrafia. Japonskí záhradkári sa snažia reprezentovať svoju idealizovanú víziu prírody vytvorením miniatúrnej krajiny, ktorá bude slúžiť ako podpora meditácie. Pre západných záhradníkov, pre ktorých tento vysoko kodifikovaný vesmír často zostáva záhadou, môže veľa prvkov slúžiť ako inšpirácia na vytvorenie Zenovej záhrady, ktorá vedie k rozjímaniu.

Ako zariadiť záhradu inšpirovanú Japoncom?

V priestore ohraničenom palisádou je živý plot z bambusu a čierneho bambusu (Phyllostachys nigra ) evokuje Áziu. Vo veľkých kvetináčoch Prunus incisa „Kojo no Mai“ s klikatým zvykom budú na jar pokryté jemnými ružovými a bielymi kvetmi. Nevyhnutné, japonské javory, ktoré sú na jeseň zdobené šarlátovými farbami, sú veľmi obľúbené u milovníkov feng shui , V tomto štylizovanom vesmíre predstavujú horniny horniny a pieskovcové gule, zatiaľ čo bambusová fontána „ shishi odoshi „prináša pohyb a muzikálnosť. Najviac inšpirovaní vytvoria piesočnú cestu prerušovanú kamienkami, ktorá pripomína priebeh rieky, ktorá zostupuje z hory. Roštová terasa, bambusová záhradná súprava, čajová kanvica zeleného čaju a voila!


Rada majstra záhradníka

V japonskej záhrade je prítomnosť čistiacej vody zásadná. Môže prúdiť z fontány alebo vodopádu, stagnovať vo vodnom toku alebo môže byť symbolicky reprezentovaný bielym štrkom, na ktorom sledujeme pohyby vĺn malým sklonom.

Príslušenstvo


Fontána shishi odoshi V tejto tradičnej bambusovej fontáne voda v pravidelných intervaloch nakláňa spodnú tyč, pričom charakteristický hluk je známy ako „zvuk Japonska“.
Hrnce z čiernej živice Čierna alebo biela, farby Ying a Yang sú u tohto typu záhrady preferované.
Ázijský záhradný nábytok Bambusový konferenčný stolík a vonkajšie vankúše umiestnené na podlahe vytvoria relaxačný a exotický záhradný nábytok.

Rastliny


Stromy a kríky Japonský javor (Acer palmatum ), Japonský kdoule (Chaenomeles japonica ), čerešňový kvet (Prunus incisa „Kojo no Mai“), bambus Phyllostachys nigra .
Ostatné rastliny Japonská tráva (Hakonechloa macra ), Little Cypress Spurge (Euphorbia cyparissias ), Crassula sarcocaulis , machy, sagíny, helxíny ...

Odhadovaný rozpočet

Ak si vyberiete malé stromy, ktoré budú v priebehu času rásť, táto Zen záhrada obsahuje niekoľko doplnkov a dá sa vyrobiť s malým rozpočtom (od 1 000 EUR) a množstvom kreativity! Naše praktické Zen videá