Upravujem svoju záhradu pre svoje deti

Upravujem svoju záhradu pre svoje detiWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Záhrada, dokonca aj malá, je skvelým priestorom na hranie, učenie sa, nabíjanie batérií a spojenie so Zemou ... Urobte z neho miesto života a zdieľania pre celú rodinu tým, že ju prispôsobíte veľkosti svojich batoľat: musí byť zároveň bezpečná, vítajúca a zábavná. „Budeme sa hrať na záhrade?“ ... Aké potešenie z toho, že deti radi chodia z domu, aby si vychutnali tento súkromný pozemok so zeleňou! Hráte futbal? Sane? Zberajte zeleninu z ich malej zeleninovej náplasti? Vložte semená do hniezda? Alebo si len trochu zdriemnuť a dať si občerstvenie na čerstvom vzduchu? Nechajte svoje deti prevziať záhradu. Nemalo by to byť miesto, ktoré ich ochromuje (vyraďte odrazy štýlu „Nehrajte loptu, rozbijete kvety!“), Ale priestor slobody, zážitkov a objavov všetkého druhu. Trend malých záhrad je tiež ideálny pre deti, preto im venujte tento priestor!

Záhrada pre každý vek


Nepochybne uvidíte, že vaša záhrada „rastie“ a vyvíja sa súčasne s vašimi deťmi. A samozrejme nebude usporiadaná rovnakým spôsobom v závislosti od toho, či podniknú prvé kroky alebo či sú tínedžeri. Malé, budú sa chcieť dotknúť trávy ... Sedieť v jednoduchej škvrne neošetrenej zelene, pozorovanie prírody bude skvelým okamihom pohody, pod vašim zhovievavým pohľadom. Potom vo veku okolo 2 až 3 rokov ich môžete vzdelávať o pestovaní jahôd, cherry paradajok, šalátu. Existuje mnoho zábavných produktov založených na zeleninových a kvetinových semenách a niektoré značky, ako napríklad La Ferme de Sainte-Marthe / Graines en Folie (www.grainesenfolie.fr), vyvíjajú špeciálne rady pre deti, predávané v záhradných centrách alebo na ich internetový obchod. Okrem toho, od prvého roku inštalácie v novom dome, urobte si čas, aby ste okamžite zasadili jahody a červené ovocné kríky. Každé leto vám ponúknu jednoduché potešenie a porastie spolu s deťmi. Potom od siedmich rokov začnú oceňovať iniciáciu kvitnúcich rastlín, ich výsadbu, ich údržbu ... Záhradníctvo spolu je najzábavnejšou záľubou.

Dajte podnet

Nič lepšie ako tráviť čas na záhrade, aby sa vaše deti chceli stať ako dospelí. Môžete tiež vzbudiť ich zvedavosť a zaujímať ich o záhradníctvo čítaním kníh na túto tému a ponúkaním účasti na seminároch v stredu popoludní iniciovaných v záhradných centrách alebo v združeniach vo vašej obci.

Ruky v zemi od útleho veku


Hneď ako si sadnú, nechajú vaše deti na nich malý štvorec pôdy, budú sa tešiť dotyku suchej alebo mokrej zeme ... Materská škola je záhrada, kde môžu zažiť 5 zmyslov. Okolo 3 rokov sa môžu začať zúčastňovať na pestovaní rastlín, ručné odstraňovanie buriny - a tak si byť vedomí dôležitosti ekologickej záhrady. Budú tiež radi zasadiť rodné stromy napríklad pre svojho brata alebo sestru: pekný spôsob, ako urobiť záhradu sentimentálnou a emocionálnou. A potom si samozrejme môžete vytvoriť zeleninovú záhradu: zeleninová záplata je s deťmi veľkým úspechom. Môžete ich vyrobiť špeciálne podľa svojej veľkosti, ideálna veľkosť je veľkosť ramena dieťaťa vynásobená dvomi, ktoré musia byť schopné umožniť im samostatnosť a dosiahnuť všetky časti zeleninovej náplasti, dokonca aj v strede … Alebo si naplánujte vane vo výške, typ s veľkými kvetinami, hlboký 20/30 cm. Potom si vyberte s nimi svoju obľúbenú zeleninu a ovocie, ktoré chcete pestovať: ľahké, ako sú reďkovky, ktoré sa v priemere spotrebujú do 20 dní, šaláty rezané ako rukola, pripravené na jedenie, fazuľa a zemiaky ... Iba 4 mesiace čakania, kým ich ochutnáte! Čo sa týka ovocia, jahody v suspenzii, ktoré sa majú okamžite ochutnať, budú všetky zúrivosťou a na strane kvetov začínajú sŕmami Márie, že tí najmenší (a tí veľkí) nájdu tak pekné! Ak ich chcete stále viac a viac zaujímať, popri iných originálnych prvkoch si tiež povšimnite zábavné rastliny, ako sú výbušné uhorky alebo šalvia, ktoré vonia ako ananás, voňavé pelargonium (ktoré vonia kokou, citrónom, ružou atď.). Nájdete ich u určitých výrobcov osív alebo na špecializovaných miestach (pozri La Boîte à Graines alebo La Ferme de Sainte Marthe). Nakoniec mäsožravé rastliny, ako je slnečnica, tiež fascinujú rastliny staršie ako 7 rokov; odolávajú aj našej zime dobre aj vonku, iba vytvárajú rašelinisko, vždy udržiavajú vlhkosť. Deti objavia pozorovaním mŕtvol tvorov ... strašidelne strašidelných!

Prispôsobené alebo prispôsobené nástroje

Na to, aby boli pohodlné a nepoškodené, sú nevyhnutné nástroje prispôsobené ich malým rukám. V záhradných centrách je už niekoľko rokov k dispozícii veľmi kompletný sortiment záhradného náradia a doplnkov pre deti: hrable, lopata, dýka, topánky, rukavice, kanva, koliesko, ale aj kvetináče na chodidlách a iných kvetináčoch. vzory a farby, vďaka ktorým budú deti chcieť používať. Ale je tiež možné začať jednoducho vidličkou a lyžičkou - prispôsobiť sa im, prečo nie.

Objavte aj faunu

Stačí pozorovať včely, slimáky, vtáky, dážďovky ... Príjemný spôsob, ako sa v prírode orientovať na rodinu. Potom, od 6 rokov, môžete nainštalovať rybník alebo rybník rozmerov prispôsobených vašej záhrade, aby ste mohli pozorovať ropuchy, ryby, vážky. Pomáha tiež pochopiť cyklus života. A konečne, výroba hmyzích hotelov je dnes veľmi populárnou aktivitou u detí, začnite pracovať a vytvorte si vlastné!

Nezanedbávajte bezpečnosť

Záhrada, ak je to neobvyklé miesto objavu, môže byť nebezpečná aj pre najmenších: dajte si pozor na schody, ostré náradie (záhradnícke náradie, kosačka), rybníky, ošetrovacie produkty (nikdy ich nepoužívajte do veľmi horúce počasie a silný vietor), aj keď s trendom „trvalo udržateľný rozvoj“ využívajú noví rodičia menej. V lete sa tiež vyhnite opätovnému natieraniu pieskoviska alebo dreva zeleninovej náplasti. Naneste škvrnu skôr v zime, aby sa deti vyhli toxickým vôňam. A starostlivo skontrolujte normy a správnu inštaláciu portálov a iných výkyvov. Často hovoríme aj o toxických rastlinách v záhrade, niektoré veľmi časté môžu byť nebezpečné alebo dokonca smrteľné, medzi inými napríklad pyracantha a oleandr. Nezakazujte ich najmä zo záhrady, ale skôr vzdelávajte svojich mladých ľudí o nebezpečenstvách prírody, bez toho aby ste ich však vystrašili. Záhrada musí zostať predovšetkým priestorom potešenia.

Hry a svety

Detská záhrada je tiež detským ihriskom! Pieskovisko ich obsadí po dlhú dobu, vybavené lopatami a plážovými vedierkami, ale dávajte pozor, aby ste ho zakryli mimo hracieho času, aby sa mačky v okolí nedostali do moči. Nezabudnite každý rok obnoviť piesok pre lepšiu hygienu - piesok sa dá opakovane použiť aj v záhrade. Ak chcete vytvoriť svoj vlastný svet, drevené kabíny pripravené na maľovanie sú obzvlášť trendové: vidiecke alebo súčasné, niektoré sú na chodúľoch, s malou terasou a pergolou ako v Burgeri. Ďalšia „prírodná“ verzia, domčeky prútené alebo popínavé rastliny ich určite potešia: dokážete si predstaviť tvar teepee - a na ňom pestujte fazuľa, čím vytvoríte prirodzenú okultizáciu. Doplňte obrázok pomocou hojdacej siete, vonkajšej hopscotch, podložky s vodou. A nezabudnite na jednoduché imaginatívne hry, ktoré súvisia s tým, čo máte po ruke (drevo, kamene).

Urob to sám


Existuje mnoho domácich hier, ktoré môžu rodičia vytvoriť pre svoje deti: malý vonkajší kuchynský kút v drevených prepravkách a zinkových miskách na prípravu bahenných koláčov a iných imaginárnych jedál! Kreatívne workshopy pre deti na prispôsobenie kvetináčov, písanie názvov zeleniny vysadených na kolíky alebo maľovanie kamienkov. A aby ste hrali hru kúzelnej záhrady, predstavte si svet škriatkov a víly tým, že postavíte mini vchodové dvere na úpätí svojich stromov a nechajte ich vymyslieť príbehy. Konečne vám vonkajšie priestory umožňujú učiť sa vedu na záhrade: začnite s výrobou, rodičia a deti ruka v ruke, napríklad hojdačka (zdvihátko) ... a študujte koncept rovnováhy ! Záhrada je vynikajúci spôsob, ako zatraktívniť neformálne vzdelávanie o živote, otestovať, pozorovať, prinútiť deti, aby pre seba vykonávali zážitky: v rybníku vidíte, čo pláva, čo tečie, čo kto mrzne; pozorujte rastliny, ktoré odumierajú v zime a iné, ktoré odolávajú. To ich robí zvedavými!

Relaxácia a nečinnosť ... tiež!

Záhrada, ktorá vyrastie, najmä v období dospievania, už nebude mať rovnakú príťažlivosť pre vaše deti, ktoré pravdepodobne budú radšej „chodiť“ s priateľmi. Je len na vás, aby ste vždy chceli, aby tam trávili čas, a to práve preto, aby pre nich pozvali svojich priateľov na príjemné a zábavné miesto. Zostavte si svoju záhradnú verziu vašej záhrady, zapojte svoje deti do nákupu nábytku, planchy a grilovania, do výberu rastlín a dekorácií ... Určite radi usporiadajú malé záhrady na záhrade. Prečo ich neučiť, ako pripraviť nealkoholické koktaily, ktoré slúžia svojim priateľom z ovocia záhrady! Musí prečítať:
Tieto dve knihy predstavujú množstvo nápadov na aktivity s vašimi deťmi v záhrade. Projekty sú popísané krok za krokom a ilustrované fotografiami. - Záhrada s deťmi , Katja Maren Thiel a Annette Timmermann, vydanie Ulmer, 22 EUR. - Záhradníctvo s deťmi, fantastické záhradnícke nápady pre deti od 5 do 12 rokov , Vydania Jenny Hendy, Delachaux a Niestlé, 24,90 EUR. Poďakovanie: - Christian Chaize zo skupiny Nalod / Delbard, - Baptiste Pierre, záhradnícky-botanistický animátor, prispievateľ do Carnet des Tendances Institute of Jardiland Institute / OJD (Observatórium záhradných trendov). Fotokredit: Anness Publishing Ltd.
Detské rukavice z reďkoviek 1-Rostaing, modrá zeleninová záhrada 2-My Bouillard, 3-balíky, 4-veľa z 3 záhradných nástrojov pre deti Devaux, zástera pre 5-Rostaingových reďkoviek (foto Credit: Botanic)