Krátko

Čo by ste mali vedieť pred inštaláciou kachlí doma?

Čo by ste mali vedieť pred inštaláciou kachlí doma?

Kachle na drevo, ktoré boli predtým prítomné vo veľkej väčšine interiérov, sa vracajú na scénu. Tradičný alebo dizajnový, kachle na drevo boli obnovené. Je efektívny, ekonomický a ekologický. Či už máte dom alebo byt, vedzte, že je možné nainštalovať kachle na drevo. Ktorý model zvoliť? Čo by ste mali vedieť pred inštaláciou kachlí na drevo doma? Tu je niekoľko odpovedí.

Prečo si vybrať kachle na drevo?

Kachle na drevo môžu hospodárne a ekologicky vykurovať dom alebo byt. Vďaka kachľom na drevo je možné rýchlo a predovšetkým veľmi jednoducho vykurovať priestor. V čase, keď v obývacích izbách je vchod a často aj otvorená kuchyňa, kachle na drevo vyhrávajú svoje ruky proti krbu. Existujú rôzne modely kachlí na drevo. Líšia sa svojim dizajnom, technológiou a typom paliva. Výber správnej kachle na drevo znamená výber najúčinnejšieho modelu s prihliadnutím na vaše potreby, váš domov a váš rozpočet v krátkodobom a dlhodobom horizonte. Uvedomte si, že je možné získať finančnú pomoc na inštaláciu kachlí na drevo. Požiadajte radnicu alebo inštalatéra, ktorý sa postará o váš projekt.

Inštalácia kachle na drevo

Rozhodli ste sa investovať do kachlí na drevo? Nezabudnite, že pred inštaláciou produktu musíte určiť jeho umiestnenie. V ideálnom prípade by kachle na drevo mali byť inštalované v strede obývacej izby. Ak chcete sporák nainštalovať blízko steny, musí byť okolo neho dostatok priestoru, ktorý umožní vynikajúcu cirkuláciu tepla. Okrem priestoru vyhradeného pre kachle na drevo musíte poskytnúť priestor pre komín a skladovanie dreva. Miestnosť, do ktorej sa dostane kachle na drevo, musí byť dobre vetraná. Skutočne nedostatok vetrania zhoršuje správne fungovanie kachlí a najmä spaľovanie. Nedostatok vzduchu môže byť tiež zdrojom emisií oxidu uhoľnatého. Je tiež povinné mať jeden alebo viac otvorov zvonka. Spaliny z krbových kachlí musia byť kvôli výkonu a bezpečnosti vždy v súlade s platnými predpismi a musia byť zametané dvakrát ročne. Na inštaláciu krbových kachlí a ich komínov sa dôrazne odporúča zavolať odborníka. Inštalatéri vám tiež môžu pomôcť vybrať správny model a umiestnenie.

Kachle na drevo v byte

V byte je možné nainštalovať kachle na drevo, pokiaľ ich vlastníte. Je však nevyhnutné získať povolenie spoluvlastníctva na inštaláciu a výber umiestnenia potrubia. V bytoch je o to viac odporúčané zavolať odborníkov. Tieto zariadenia zaručujú ich zariadenia a môžu zasiahnuť v prípade nehôd. Všetky dokumenty súvisiace s údržbou kachlí na drevo sa musia oznámiť kondomíniu.

Vybavte a nainštalujte chladič Naše praktické videá pre domácich majstrov