Informácie

Ako funguje podlahové kúrenie?

Ako funguje podlahové kúrenie?

Podlahové kúrenie - stále relatívne neznáme, aj keď ho používali Rimania - má mnoho výhod vrátane výhody, že sú neviditeľné, rovnako ako väčšina režimov vykurovania „nového trendu“. Inštalácia podlahového kúrenia je jednoduchá a rýchla a účinne prispieva k nášmu blahu, pričom je ekologická a relatívne hospodárna. Ale mimochodom, ako to funguje?

História rúr

Podlahové vykurovanie, navrhnuté na optimalizáciu pohodlia interiéru, sa skladá z izolačných a vykurovacích rúr z žíhanej medi, syntetickej alebo viacvrstvovej. Vo väčšine prípadov sú tieto rúry vyrobené zo zosieťovaného polyetylénu. Táto vykurovacia podlaha je umiestnená na betónovej doske a je potiahnutá poterom, ktorý rozptyľuje homogénne teplo (alebo difúznu čerstvosť v prípade vykurovacej / chladiacej podlahy). Vykurovacia rohož je hlavnou súčasťou vykurovacej podlahy. Je to súprava rúrok, ktoré zaberajú najväčšiu podlahovú plochu a musia byť položené na vrstvu úplne izolačného polystyrénu alebo polyuretánu.

Kolektor, kľúčový bod spojenia

Úlohou kolektora je regulovať prietok vody, ktorý cirkuluje v celom okruhu. Toto musí byť napojené na elektrický, drevný, vykurovací olej alebo iný kotol. Teplota vody nesmie byť v žiadnom prípade vyššia ako 55 ° C, pri bolestiach spôsobujúcich praskliny v materiáloch, ale aj pri problémoch s cirkuláciou cestujúcich, bezpečnostný termostat zastaví činnosť systému, len čo teplota klesne nadmerná voda. Paralelne je možné nainštalovať tzv. Regulačný termostat, ktorý umožňuje kedykoľvek skontrolovať teplotu okolia.

Vyhrievané parkety a tepelná zotrvačnosť

Pokiaľ ide o vyhrievané podlahy, ide o zotrvačnosť. To je dôvod, prečo je lepšie neznižovať termostat v noci alebo v prípade neprítomnosti. Čo je to zotrvačnosť? Je to tepelná rovnováha dosiahnutá, keď je teplota nepretržitá. Masy sa zahrievali dosť na to, aby na oplátku vrátili teplo, takže výmeny tepla sú úplne vyvážené. Inými slovami, každý materiál ukladá teplo a potom ho uvoľňuje (to je efuzívnosť). To možno považovať za dokonalú harmóniu medzi životným prostredím a prítomnými prvkami, a teda za absolútne pohodlie. A to je presne to, čo umožňuje parketové vykurovanie s vysokou tepelnou zotrvačnosťou.

Múdry výber náterov

Akákoľvek podlahová krytina môže byť položená na vyhrievané parkety. Aby sa však čo najlepšie využilo difúzne teplo, je lepšie využívať najvhodnejšie materiály. Najlepšie tepelné vodiče sú prírodný kameň a dlaždice, dva pórovité materiály, ak ich hrúbka nepresahuje dvadsať milimetrov. Okrem toho, že tepelná zotrvačnosť povlaku je príliš veľká, tepelný odpor už neumožňuje dosiahnutie požadovanej rovnováhy. Preto je lepšie zvoliť stredne izolačný povlak, aby nebola obmedzená kapacita vyhrievanej podlahy. Kúrenie sa stáva umením, ale naše prostredie za to stojí. Rezané obklady brúskou Naše praktické videá pre domácich majstrov