Čo je to pasívny dom?

Čo je to pasívny dom?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Život v pasívnom dome znamená užívať si moderný dom, ktorý sa v zime zohrieva a v lete „produkuje“ sviežosť. V dnešnej dobe krízy priťahuje pojem pasívny dom s nízkou spotrebou energie stále viac rodín. Vysvetlenie. Viac článkov na tému: Izolačné práce

Koncept pasívneho domu

Pasívny dom je dokonalý nízkoenergetický dom, pretože je sebestačný z hľadiska vykurovania. Obnovuje prirodzenú energiu vyžarovanú slnkom a vie, ako ju zachovať vďaka bezchybnej izolácii, umožňuje svojim šťastným majiteľom skutočné úspory. Ak sa Nemci a Švajčiari ako prví zaujímali, zdá sa, že Francúzi ich prevzali. Podľa agentúry ADEME (Agentúra pre životné prostredie a energetiku) by výstavba pasívneho domu predstavovala investíciu 240 000 EUR alebo 1 818 EUR / m2 na 132 m2 obytnej plochy. Konvenčné energie na vykurovanie, ktoré sa v posledných rokoch prudko zvýšili (plyn, palivo, elektrina), by sa preto investícia rýchlo vyplatila!

Ako funguje pasívny dom?

Pasívny dom nemá konvenčný vykurovací systém: žiadny kotol, žiadnu klimatizáciu, dokonca ani kachle. Jeho cieľom je udržiavať konštantnú a pohodlnú teplotu počas celého roka. Ako sa teda v zime zohreje a v lete zostane chladná? Výber izolačných materiálov je nevyhnutný. To všetko prichádza k chutnej rovnováhe medzi ziskom tepla a stratami tepla. Pasívny dom funguje trochu ako klimatizácia, ale je 100% prirodzený. Na dosiahnutie svojho cieľa samovoľného vykurovania a považovaného za pasívny dom nesmie budova spotrebovať viac ako 15 kWh na m2 za rok. Musí sa zvážiť výber materiálov. Je to jeho izolačný systém, ktorý zmení váš dom na pasívny dom.

Ako získať pasívny dom?

Na zníženie tepelných strát musí byť pasívny dom vybavený účinnou vonkajšou izoláciou a mechanickým vetracím systémom s dvojitým prietokom. Pasívny dom musí mať na otvorenie dostatočného množstva tepla aj vonkajšie otvory, ktoré sú dobre vystavené slnečným lúčom. Ideálne je rozhodnúť sa pre veľké zátokové okná na južnej strane, typu trojitého zasklenia. Je to najlepšia možná kombinácia, ktorá naplno využíva prírodné výhody slnka. Naopak, na severnej strane, steny nesmú mať žiadny otvor. Ak to nie je možné, rozhodnite sa pre malé okná, ale uistite sa, že máte vynikajúcu izoláciu (zasklenie a žalúzie). Okrem toho bude potrebné posilniť izoláciu severných stien, aby sa bojovalo proti studenému vetru.Komentáre:

 1. Garron

  Is there another option?

 2. Lanh

  Tieto informácie nie sú presné

 3. Aberthol

  Yes, that's the intelligible answer

 4. Gurr

  Skúste hľadať odpoveď na svoju otázku na google.com

 5. Pauloc

  You were visited with a remarkable ideaNapíšte správu