Podrobne

Video: lekcie modelovania pre začiatočníkov

Video: lekcie modelovania pre začiatočníkov

Vždy ste sa chceli naučiť modelovať Zem, ale nikdy ste sa neodvážili začať? Marc-Antoine, sochár, vysvetľuje, ako vyrobiť terakotové jablko, čo je jednoduché modelovanie, ktoré si vyžaduje veľmi málo nástrojov.

Pozrite si video:

Vytvorte základ modelovania

Pri výrobe jablka terakotovej sa môžete spoľahnúť na skutočné ovocie. Začnite tým, že vytvoríte loptu veľkosti mandarínky z novín. Noviny príliš neutiahnite, ale zaistite tvar pomocou pásky. Potom naneste pôdu na malé kúsky. Prilepte pôdu novinám stlačením palcom a pri spracovaní pôdy dávajte pozor, aby ste kombinovali rôzne kúsky. Ak je jablko príliš malé, pridajte silnú vrstvu pôdy. Vyhlaďte to pomocou estéky.

Tvar jablka

Po dokončení základne urobte v dreve nástroj do jablka. Označte nepárne praskliny z diery nepárnym číslom. Prasknite tieto praskliny v kruhoch a vytvorte základňu jablka. Naproti tejto diery vykopte druhú dieru, ktorú rozšírite drevenou tyčinkou. Vyhlaďte všetko prstom, prípadne namočte. Vytvorte dieru, aby počas varenia unikol vzduch. Nechajte to zaschnúť. Vytvorte kvetinu v zemi. Všetko varte asi 8 hodín a nechajte vychladnúť tak dlho. Ak chcete vytvoriť chvost, pridajte drôt, ktorý je možno rezavejší pre realistickejší efekt. Vďaka Marc-Antoine je modelovanie na dosah ruky! Nájdite video kurz pre začiatočníkov na Minutefacile.com. Produkoval Minute Facile.