V kancelárii ... Louis Albert de Broglie alias pán Deyrolle a princ Gardener

V kancelárii ... Louis Albert de Broglie alias pán Deyrolle a princ Gardener

Napriek svojej starej francúzskej strane je Louis Albert de Broglie avantgardou. Záhradníci sú v móde, bol pred všetkými ostatnými, zanechal kariéru ako bankár, aby sa ocitol v čele nehnuteľnosti, ktorú kúpil v roku 1992, a začal zbierku pod menom záhradníka princa, ako ho prezývali jeho priatelia.

Z banky na farmu

Predtým si vzal problémy s cestovaním, objavil Indiu, ktorú nazýva svojou druhou krajinou, a pochopil, že budúcnosť planéty závisí od trvalej pozornosti Zeme. Z tohto dôvodu sme ho neskôr považovali za zámocký hotel (La Bourdaisière en Touraine), ako aj konzervatórium pre paradajky (ponúkajúce 650 odrôd) a legendárny obchod (slávny Deyrolle), príkladom farmy, ktorá je príkladom zmieriť ľudí s ekosystémom.

Modelová farma budúcnosti

Túto myšlienku modelovej farmy o tom už niekoľko rokov premýšľa a na jar ju dokončí. Predstavte si, že poľnohospodár je sen, ktorý si vážia mnohí mladí aj starí. Vďaka svojej koncepcii je zbytočné kupovať tisíce hektárov, zadlžovať sa poľnohospodárskymi nástrojmi alebo stádom dobytka. Farma zajtrajška bude malá štruktúra (1 000 m2) na princípe permacultúry, poľnohospodárstvo, ktoré je inšpirované prírodnými ekosystémami, má tendenciu smerovať k neprítomnosti odpadu. Na tento účel navrhol riadiaci „súbor nástrojov“, ktorý bol potvrdený vedcami a sponzorovaný inštitúciami ako INRA, ktoré nakoniec ponúknu školenie.

V starej dielni spoločnosti Delacroix

Louis Albert de Broglie, ktorý sa nadchol nápadmi, začal vysvetliť koncept svojho pevného modelu pred motýľmi v Deyrolle. Pokračujte školením o dva kroky ďalej, Place Furstenberg, kde sa nachádzajú kancelárie spoločnosti a dôverný obchod s názvom Palais Furst. S výhľadom na nádvorie, miesto je ponorené v histórii, pretože je to bývalá dielňa maliara Delacroix. Z okna vyzývajú nezvyčajné objekty (zmes všetkých jeho vesmírov), ale to nie je nič v porovnaní s tým, čo objavujeme v ostatných miestnostiach, z ktorých posledná je jeho léno, modrá z južných morí. neodolateľný.

Šťastné hanby

Kancelárie Louisa Alberta de Broglie majú všetko z jaskyne Ali Baba, z ktorých každá izba je úzko spojená s jeho životom. Tygr s ohnivými vlasmi prežil oheň, ktorý pred niekoľkými rokmi zničil Deyrollu. Obrovský okrúhly stôl je vyrobený zo stromu z jeho majetku. Kreslo vyrobené z radiátorových trubíc je umelecké dielo, zatiaľ čo ďalšie rovnako umelecké, ale anonymné pochádza z Haiti, hlásené po katastrofe cyklónu. O dobrých slovách by sme mohli hovoriť v troskách. Ideálne miesto na cestovanie bez pohybu, učenia sa a prekvapenia.

Objavte päť obľúbených objektov Louisa Alberta de Broglie