Všetko o slnečnej energii

Všetko o slnečnej energii


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Solárne ohrievače vody, solárne panely, solárne podlahové vykurovanie ... Dnes je solárna energia dostupná pre jednotlivcov vo viacerých formách. Využívanie slnečnej energie na zníženie spotreby energie našich domov, a teda aj úspornejšie, sa stáva bežnou záležitosťou. Aktualizácia slnečnej energie použiteľnej v našom interiéri. Nájsť ďalšie články na tému: Ponuka obnoviteľnej energie

Slnečná energia ako zdroj elektriny

Vyrobte si svoju vlastnú elektrinu vďaka slnečným lúčom. Toto sa nazýva „fotovoltaická solárna energia“. Ak predtým tento koncept vyžadoval príliš vysoké investície pre jednotlivcov, dnes sa stal takmer klasickým. Stačí si všimnúť stále rastúci počet solárnych panelov na strechách domov. Tieto fotovoltaické moduly zachytávajú slnečné žiarenie a premieňajú ho na elektrickú energiu. Táto energia sa potom distribuuje v elektrickej sieti alebo sa môže tiež ukladať. Keď sa táto solárna energia ukladá a potom premieňa na teplo, nazýva sa to „tepelná solárna energia“. Používa sa na vykurovanie domácnosti (ako v prípade solárne vyhrievanej podlahy) alebo na výrobu teplej vody (typický príklad: solárny ohrievač vody).

Zarábajte peniaze výrobou elektriny

Solárna energia vyrobená u jednotlivca sa využíva dvoma spôsobmi. Riešenie č. 1: predávate elektrinu, ktorú vaše solárne zariadenia vyrábajú, aby vám predstavovali ďalší príjem. Riešenie č. 2: znižujete svoju spotrebu elektrickej energie priamym využitím svojich zariadení na uspokojenie vašich energetických potrieb. Mať dostatok teplej vody pre kuchyňu a kúpeľňu vďaka solárnemu ohrievaču vody alebo kúreniu celého domu pomocou solárne vyhrievanej podlahy je teraz možné. Energia vyrobená solárnym termálnym panelom bude poháňať váš solárny ohrievač vody. Dosť na splnenie všetkých potrieb vašej teplej vody vašej rodiny, a to aj pre váš bazén. To bude mať priamy účinok na výrazné zníženie vášho účtu!

Solárna energia na vykurovanie vášho domu

Dosiahnutie energetickej sebestačnosti už preto nie je utópiou. Energia vyrobená solárnym tepelným panelom zahreje teplonosnú tekutinu pripojenú k vášmu solárnemu ohrievaču vody. Nedávno sa objavilo riešenie, ktoré vylučuje konvenčné znečisťujúce energie a umožňuje vykurovať celý dom s nižšími nákladmi: solárne vyhrievaná podlaha. V tomto prípade je to samotná podlaha, ktorá vyrába vlastný vykurovací systém využívajúci slnečné žiarenie. Podobne ako pri konvenčnom podlahovom vykurovaní sa energia zo slnka absorbuje v solárnom podlahe pomocou systému kapsúl s teplonosnými tekutinami. Vzhľadom na zvýšenie ceny konvenčnej energie, ktorá v zime výrazne zvyšuje účty za domácnosť, sa budúcnosť solárne vyhrievanej podlahy javí ako svetlá.


Video: TOP5 MIEST V SLNEČNEJ SÚSTAVE NAJVHODNEJŠÍCH PRE ŽIVOT