Rady pre krajinu: oceánska záhrada

Rady pre krajinu: oceánska záhrada


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Prímorská záhrada má mierne podnebie, ktoré rastliny vysoko oceňujú. Na druhej strane musí čeliť vetru a striekajúcej soli.

Ako zariadiť záhradu pri mori?

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je chrániť ho proti vetru, ktorý sa skladá z niekoľkých radov. Pobrežné strany, duby dubové, eleagnus a oleander čelia nárazom. Z hľadiska záhrady sú vysadené pittosporum, rozmaríny, Davidova Budleia, šalvia afganská a trvalky pre dekoratívny vzhľad. Pri výsadbe nezabudnite pridať kompost a mulčovať pôdu. V rekreačnom dome v Atlantiku budú rastliny so striebornými listami a modrastými farbami dokonale s tyrkysovo modrou záhradnou výzdobou. Tu sú sentinely zmiešané s stipas, phormium a morským ražom. Chránené pred vetrom, vo veľkých kvetináčoch pri dome, modrý agapanthus (Agapanthus umbellatus ) s nádhernými kvetenstvami ocenia najmä mierne atlantické podnebie. Nakoniec letná tamarisk, ktorá kvitne počas letnej sezóny v jemných malých ružových zhlukoch, prináša do tejto oceánskej záhrady milosť a zároveň ju chráni pred morským vánkom ...

Tipy pre záhradníkov

Ak má záhrada priamy prístup na pláž alebo na piesočnatú plochu, vytvorenie dreveného pontónu umožní priamy prístup a zároveň pripomína námorný svet.

Príslušenstvo


Terasa Pri mori si vyberte hnilobu odolnú voči životnému prostrediu: Douglasovo drevo alebo exotické drevo s označením PEFC alebo FSC.
Pontón Vyberte si záhradný chodník zakúpený komerčne alebo požiadajte svojho tesára, aby postavil vlastný pontón s drevom z terasy.

Rastliny


trvalky Phormium tenax Variegata , malý cypress santolín (Santolina chamaecyparissus ), morská raž (Leymus arenarius ), modrý agapanthus (Agapanthus umbellatus ), Stipa tenuifolia .
Stromy a kríky Afganistanská šalvia (Perovskia atriplicifolia ), rozmarín, eleagnus, pittosporum, David's Buddleia, tamarisk (Tamarix pentandra rubra ).

Odhadovaný rozpočet

Cena tejto záhrady závisí od vybraného dreva, pontónu a povrchu krajiny ... Naše praktické videá o prírodnej výzdobe


Komentáre:

 1. Mor

  Excuse, that I interfere, I too would like to express the opinion.

 2. Andrue

  Podľa môjho názoru nemáš pravdu. Napíš mi v PM, povieme.

 3. Carmel

  Ani neviem, čo povedať

 4. Yokora

  V každom prípade.

 5. Kazizahn

  I would like to encourage you to visit the site, where there are many articles on the topic that interests you.

 6. Walt

  Who to you it has told?

 7. Armstrong

  Agree, a remarkable pieceNapíšte správu