Nevýhody a chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri použití voskovaného betónu

Nevýhody a chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri použití voskovaného betónu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Voskovaný betón je trendový náter. Je vysoko cenený, pretože je praktický, odolný, estetický. Je však lepšie vyhnúť sa určitým chybám, ktoré by mohli skrátiť jeho výnimočnú životnosť.

Chyba č. 1: umiestnenie voskovaného betónu na uzavretú podperu

Považuje sa za uzavretý, neporézny nosič, v ktorom voda neprenikne alebo veľmi pomaly neprenikne. Voskovaný betón na uzavretú podperu poškodzuje jeho priľnavosť. Preto je nevyhnutné začať nanášať valčekom, na uzavretom nosiči, základným náterom a potom počkať niekoľko hodín, kým sa začne s inštaláciou voskovaného betónu.

Chyba 2: približne voskovaný betón

Jemne vyhladená malta alebo voskovaný betón je veľmi špecifická, pretože vyžaduje prípravu na najbližší gram. Ultra presná dávka je uvedená výrobcami. Aby sa zabránilo sklamaniu, je preto lepšie dôsledne rešpektovať uvedený údaj. V prípade lešteného betónu nemá približná hodnota žiadne miesto.

Chyba č. 3: Voskovaný betón brúste hneď po jeho inštalácii

Predovšetkým však voskovaný betón neopieskujte hneď, ako bude nanesený na stenu alebo podlahu. Tento typ povlaku zaschne asi za 6 hodín, ale po uplynutí tejto doby sušenia musíte ešte počkať najmenej 48 hodín, aby ste mohli začať brúsiť. V rovnakom duchu musíte počkať najmenej 4 hodiny po inštalácii, aby ste mohli chodiť (iba v ponožkách) na voskovaný betón.

Chyba č. 4: umiestnenie voskovaného betónu na nekvalitnú podporu

Pred položením voskovaného betónu je nevyhnutné zabezpečiť, aby bol podklad zdravý, suchý, plochý, neprasknutý a dobrej kvality. Môže to byť doska, poter, podlaha, dlaždica atď. V opačnom prípade môže leštený betón spôsobiť popraskanie.

Chyba č. 5: umiestnenie varnej panvy na leštenú betónovú pracovnú dosku

Toto je fatálna chyba, ktorá pravdepodobne spôsobí roztavenie vosku, ktorý prechádza do zloženia lešteného betónu. Ak je povrch kuchynskej pracovnej dosky z voskovaného betónu, musí sa opatrne chrániť pred priamym teplom pomocou dokonale izolačného trivetu.

Chyba č. 6: čistenie lešteného betónu bielidlom

Bielidlo, rovnako ako akýkoľvek korozívny výrobok, sa nesmie používať na udržiavanie voskovaného betónu, či už je umiestnené na podlahe alebo na stene. To isté platí pre kefy na tvrdé štetiny, škrabky a brúsne tkaniny typu Emery. Nezabúdajme na to, že leštený betón je pokrytý ochrannou vrstvou, ktorá by sa nevhodným čistením netrvala dlho a zhoršovala sa.

Chyba č. 7: umiestnenie voskovaného betónu na extrudovaný polystyrén

Voskovaný betón na polystyréne nepristáva. Podložka je absolútne nevyhnutná. Odborníci vo všeobecnosti odporúčajú, aby sa na extrudované polystyrénové fólie nanesie vrstva špeciálneho lepidla na dlaždice pred nanesením vyhladenej jemnej malty alebo voskovaného betónu. Naše praktické videá pre domácich majstrov Postupujte podľa pokynov pre video od Minute Facile, aby ste účinne aplikovali leštený betón na vaše steny.Komentáre:

 1. Ransey

  Celkom správne! I think this is a very good idea. Úplne s tebou súhlasím.

 2. Pryor

  Podľa môjho názoru sa robia chyby. Napíš mi v PM.

 3. Treddian

  Mýliš sa. Napíšte mi na PM, porozprávame sa.

 4. Faejas

  Zistil som, že nemáte pravdu. budeme diskutovať. Napíšte PM, budeme komunikovať.

 5. Nera

  nemáš pravdu. Som si istý. Dokážem obhájiť svoju pozíciu. Napíšte mi na PM.Napíšte správu