Záhradná kniha: „Mám krásne ruže bez chemikálií“

Záhradná kniha: „Mám krásne ruže bez chemikálií“


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Páči sa vám ruža, ale je pre vás príliš chúlostivá? Odmietate používať chemikálie? V tejto knihe postupujte podľa pokynov Brigitte Lapouge-Déjean a Serge Lapouge a konečne ozdobte svoju záhradu krásnymi ružami bez akýchkoľvek problémov.

"Dôležitá vec je ruža"

Či už je to láska, umenie alebo záhrada, ruža rozpúta vášne; ale nedá sa ľahko skrotiť. Ruže si často vyžadujú starostlivú starostlivosť a určitú ostražitosť. Do tej miery, že uprednostňujeme používanie pesticídov a chemických hnojív. Je však možné pestovať ruže bez toho, aby prešli takýmito prostriedkami. Obaja autori tejto knihy sa snažia dokázať vám to. Brigitte Lapouge-Déjean a Serge Lapouge, resp. Organický záhradník a krajinár, sú autormi mnohých špecializovaných kníh a zakladateľov „Jardins de l'Albarède“ v Dordogne, klasifikovaných ako pozoruhodné záhrady. S nimi sa predovšetkým naučte lepšie porozumieť ružiam: či sú kríky, kríky, upravené alebo lezené. Ich odrody, formy alebo spôsoby rastu sú rôzne. Rozlišujte teda, aké sú požiadavky na údržbu špecifické pre tých, ktorých vlastníte. Vďaka technickým listom a odporúčaniam dvoch autorov objavte tipy na inštaláciu ruží na rôzne podpery: na svahu, na stene domu, na pergole atď.

Udržujte svoje ruže prirodzene

Ako správne vybrať ružu v záhradnom centre? Aké sú prvé kroky, ktoré treba urobiť pri výsadbe? Ako to transplantovať? Aká starostlivosť by sa mala venovať? To sú niektoré z otázok, na ktoré táto kniha odpovedá. Na rozdiel od mnohých sprievodcov Mám krásne ruže bez chemikálií je veľmi jasný a didaktický. Každá úloha je vysvetlená v samostatných krokoch, všetko ilustrované fotografiou. Ďalšou praktickou výhodou je, že vám kniha ponúka odporúčania počas celého obdobia; každé obdobie v roku prináša svoj podiel na špecifických požiadavkách týkajúcich sa údržby záhrady. Nakoniec si všimnite, že celá kapitola je venovaná prerezávaniu ruží, pretože tento krok je pri ich správnom vývoji rozhodujúci. Vďaka tejto práci teda jemná údržba a neprítomnosť pesticídov alebo chemických hnojív už nie sú prekážkou skrášľovania ciest vašej záhrady nádhernými ružami. Mám krásne ruže bez chemikálií , autor: Brigitte Lapouge-Déjean a Serge Lapouge Éditions Terre vivante, 96 strán, € 12. Zistite viac: Navštívte webovú stránku Terre vivants Všetky naše praktické záhradnícke videáKomentáre:

 1. Osker

  Málokto je schopný veriť.

 2. Gardale

  Čo na to poviete?

 3. Cristoforo

  YES, that's for sure

 4. Cranston

  Nádherná fráza a o čase

 5. Kazizilkree

  Ďakujeme za pomoc v tejto veci. Nevedel som to.Napíšte správu