Tri pravidlá interiéru

Tri pravidlá interiéru

Kocooning má tri zlaté pravidlá, a to materiály, farby evokujúce prírodu a dôraz na detail. Jemnosť, nevyhnutná, je rovnako vizuálna ako hmatateľná. Kocooning je podobný pocitu pohody, nadšenosti a relaxácie. Absolútna potreba relaxácie, ktorá je v zime viac prítomná, meníme letnú výzdobu, aby sme vytvorili príjemnú atmosféru.

Kokonovacie materiály uprednostňujú

Kokosový interiér je ideálny na udržanie fit a morálky, keď sa zapne chladné počasie. Mäkké, mäkké a teplé materiály vám umožňujú vytvárať útulné a príjemné priestory, či už v spálni, obývacej izbe alebo kancelárii. Nahradíme teda čerstvú bavlnu vlneným tovarom, hodvábom, ovčou kožou, umelou kožušinou a zamatom. PVC a melamín prepúšťajú drevo, ale ak nie je možné vymeniť nábytok, teplú atmosféru prinesú záclony, vankúše, obrusy, obaly a koberce. Každé francúzske okno a okno sú zdobené dvojitým závesy blokujúce chlad. Dôraz kladieme skôr na ratanové, drevené, kožené a prútené predmety než na sklenené ozdoby.

Prírodné farby

Medzi pravidlami, ktoré treba dodržiavať pri vytváraní kokónovacieho interiéru, sa jeden z najdôležitejších týka výberu farieb. Nič by nemalo útočiť, vzrušovať; naopak, všetko musí upokojiť a utíšiť sa. Preto sa zvýraznia odtiene béžovej a hnedej. Niekoľko dotykov červenej, okrovej a anglickej zelene zvyšuje šťastie v celku. V kuchynskej a jedálenskej časti ožijú malé uteráky, obrúsky, obrusy a záclony. Preto sa môžeme rozhodnúť pre škótsku tkaninu s červenou tendenciou. Miestnosť nie je výnimkou z pravidla. Musí vás privítať a pozývať, aby ste si oddýchli a boli jemní. Posteľná bielizeň je zdobená farbami jesene, šedou, béžovou a šedou. Nič ako hranie svišťov a dobíjanie batérií v Morphéových náručí. Kto hovorí, že farby hovoria o osvetlení, musí sa starať aj o každú izbu v dome. Je lepšie vyhnúť sa priamemu osvetleniu a uprednostniť práškové a rozptýlené osvetlenie, aby sa zohriala atmosféra. Svietidlá sú potom vybavené menej oslnivými úspornými žiarovkami.

Základné detaily slúžiace zmyslom

Žiadny interiér bez dozrievania detailov. A medzi nimi je čuchová atmosféra dôležitá. Preto sa môžeme sústrediť na vonné sviečky a práškovú dominanciu. Vanilka, škorica, ruža, kardamón a jantár sú ideálne na nájdenie potrebnej úľavy, keď sneh pokrýva prírodu. Podobne bude vôňa dreveného ohňa dokonalá na potešenie celej rodiny a na transformáciu interiéru do útočiska mieru. Zostáva zvoliť správny zvuk vďaka hudbe v pozadí, jemnému, obálkujúcemu a melodickému. Akustická gitara a klavír dávajú ľahkosť relaxačnému dňu v dokonale úspešnom kokónovacom interiéri. Všetko, čo musíte urobiť, je vychutnať si horúcu čokoládu spolu s domácim pomarančovým koláčom. Nevyhnutne prinesú najpohodlnejšie spomienky na detstvo.
Naše praktické dekoratívne videá