Ako vyhodnotiť množstvo farby, ktorá sa má použiť?

Ako vyhodnotiť množstvo farby, ktorá sa má použiť?

Plánujete prekreslenie interiéru? Dobrý nápad! Pred nákupom farieb a vybavenia potrebného na realizáciu vašich projektov je však nevyhnutné, aby ste si pred vami do obchodu spočítali množstvo farby, ktorú budete potrebovať. Viete, ako to urobiť? Viac článkov na tému: Práce na maľovanie

Poskytnite množstvo farby

Najprv musíte definovať povrch, ktorý sa má natrieť. Pomocou tradičného kovového merača zmerajte dĺžku a šírku každej časti steny, pridajte všetky merania a získate obvod. Vynásobte to výškou stropu. Odpočítajte otvory v miestnosti, ako sú dvere, okná, akékoľvek výklenky ... a vynásobte hodnotu získanú počtom požadovaných vrstiev.

Dôležitosť výkonnosti

Akonáhle ste vypočítali svoj povrch a rozhodli ste sa, koľko vrstiev sa má nanášať, ideálne je položiť dve, musíme sa teraz pozrieť na výnos. Toto určuje objem, ktorý pokrýva daný povrch. Napríklad pri 0,5 l hrnci bude mať výťažok 5 m² alebo 5 litrov farby, bude to 50 m². Tieto údaje sú na každom hrnci a sú približné. Líšia sa od jedného obrazu k druhému. Aby ste zistili, koľko litrov by ste mali kúpiť, vypočítajte plochu, ktorá sa má namaľovať, vynásobte ju počtom vrstiev a vydeľte celý výnosom.

Niektoré základné informácie

Je lepšie nielen kúpiť presne vypočítaný počet litrov, lepšie naplánovať trochu viac. Naozaj, v závislosti od štruktúry podkladu budete potrebovať viac farby, pretože stena môže absorbovať veľké množstvo, najmä ak ide o Placo® alebo sklenenú vlnu. Ak sa chcete vyhnúť týmto nepríjemnostiam, nanesenie podsady bude vynikajúci nápad. Použitý materiál je tiež dôležitý. Naozaj, s plochou kefou budete používať viac produktu ako s pištoľou alebo valčekom. A treba pripustiť, že nie sme profesionáli, často používame viac produktov, ako je potrebné. Prelakovanie miestnosti môže byť rýchle a príjemné, keď sa nemusíte niekoľkokrát zastaviť, aby ste vyplnili farbu. Vo všetkých prípadoch nezabudnite dobre chrániť svoje podlahy, pripravte si podporu, steny musia byť čisté a hladké a mať všetko vybavenie po ruke.