Objavte záhradné trendy s Chlorosphère

Objavte záhradné trendy s Chlorosphère

Pretože existujú štýlové skrinky, ktoré sa zameriavajú na výzdobu vášho interiéru, niektoré sa zaujímajú o záhradu. Položili sme Manuelovi Rucarovi, manažérovi spoločnosti Chlorosphere, pár otázok, aby sme sa dozvedeli niečo viac o našich záhradách.

Čo je to chlorosféra?

Chlorosphere je prvý trendový kabinet, ktorý sa venuje výlučne záhrade, rastlinám a krajinám. Hlavné trendy v týchto odvetviach identifikujeme a analyzujeme do 3 rokov vopred. Pracujeme s väčšinou značiek v záhradnom svete a rozlúštime farby, materiály, výrobky a aranžmány, ktoré budú v súlade s dobou a ponúkneme stále atraktívnejšie záhrady. Naša práca je založená na neustálom pozorovaní spotreby a vplyvov spoločnosti, na vedeckej analýze týchto údajov a na trvalej konfrontácii medzi dynamikou, ktorá prerušuje štýly v záhrade a v iných odvetviach činnosti: výzdoba, móda. , automobilový priemysel, kozmetika, potraviny ... Stručne povedané, konáme ako strážca a dekódujeme ducha času s tímom expertov vybavených na zachytenie najmenšieho objavujúceho sa signálu, nech je kdekoľvek a kdekoľvek.

Môžeme skutočne hovoriť o trende v záhrade?

Pred desiatimi rokmi nie. Za posledných 5 rokov sa jednotlivci snažili prekvapiť, sú menej a menej spokojní s technickými predpismi pre údržbu záhrad, a preto sa viac spoliehajú na svoje túžby. V dôsledku toho sa objaví móda. Je ľahké vidieť, že napríklad v záhrade sa farby z roka na rok veľa menia. Môžete to vidieť najmä v kvetináčoch. Ak sa pozrieme podrobnejšie, uvidíme, že záhradné nástroje sa vyvíjajú na použitých materiáloch alebo na ich ergonómii. Použité odrody rastlín sú tiež rôzne. Obdobia, ako sú trávy pred štyrmi rokmi, minulé roky dipladénie alebo malé palmy v tomto roku, sú skutočne silné mizne. Záhradné štýly sa vyvíjajú. Záhrada Zen sa transformuje na záhradu v hale, zeleninová záhrada má tvar štvorca ...

Aký je súčasný trend a ako sa prekladá?

Na jeseň 2013 a my sme ju dešifrovali už pred tromi rokmi, je trendom k dobre definovanej záhrade. Po lete, keď ste si užili maximum z jeho exteriérov, je nálada v sklade. V oblasti krajinného dizajnu sa veľa robí, aby sa znížili úrovne, to znamená, aby sa v zemi kopali obytné miestnosti, inštalovali sa schody, nízke steny a priečky na definovanie skutočných miestností v záhrada. Brazier, akýsi vylepšený táborák, nám umožní vykryštalizovať svedomitosť okolo týchto novovytvorených miestností. Leto sa tak trochu rozprestiera na záhrade.

Aký bude ďalší vývoj záhrady?

Bez odhalenia tajomstiev nadchádzajúcich ročných období vám však môžem povedať o konkrétnom fenoméne, ktorý bude dosť výrazný: v spoločnosti všeobecne, rovnako ako v záhrade, dochádza k skutočnému poklesu. Môže to byť sociálny, ekonomický, politický ... Zo štylistického hľadiska to bude vidieť veľmi výrazný retro trend. Retro zdedil od 50. rokov minulého storočia, povojnovú a pokrízovú retro. Žltá a modrá sú dve farby, ktoré sa objavia. Nájdete tu smaltované kvetináče, vintage nábytok, vonkajšie koberce, makramén a všetky tieto archetypy z inej doby, ktorá ich vráti. Nasledovať! Naše praktické záhradnícke videá