Maľujte svoj strop

Maľujte svoj strop

Maľovanie stropu si vyžaduje minimálnu pozornosť. Ak sa chcete na tento typ interiérových prác pustiť bez stresu, tiež použite vhodné nástroje, špeciálny lakovací strop a aplikujte najlepšiu techniku. Zostáva teda dať voľnú ruku svojej fantázii, aby získal luxusný dekoratívny efekt a pohrával si s farbami.

Základné nástroje

Natieranie stropu si vyžaduje použitie vhodného vybavenia, ako je bezpečný schodík, valec proti odkvapkávaniu vybavený teleskopickou tyčou, lakovacím podnosom, ždímací rošt, šikmá kefa s nylonovými štetinami na okrajoch a maskovaciu pásku, ktorá sa má odstrániť pred úplným zaschnutím farby. Špongia na ťažkú ​​prácu, čistiaci prostriedok typu St Marc a ochranné rukavice sú dostatočné na vyčistenie podpery. Na odstránenie akýchkoľvek škvŕn sa použije čistá handrička a rozpúšťadlo. Nakoniec, na prípravu špeciálnej stropnej farby je ideálne použiť mixér farieb.

Farba prispôsobená stropu

Na optimalizáciu výsledku a zjednodušenie životnosti sa dôrazne odporúča použiť špeciálnu stropnú farbu. Jeho výhodou je, že nie je chutná, veľmi užitočná, aby ... znechutila amatérskych nadšencov pre domácich majstrov. To nezabráni zakrytiu kusu nábytku a podlahových krytín pred začatím. Stropná farba je k dispozícii v dvoch verziách: akrylová a glyceroftalová. Pre strop v dobrom stave a svetlo farby, je jednovrstvová akrylová farba viac ako dosť. Na tmavý strop sa uprednostňuje dvojvrstvová farba. Matný alebo saténový? Prvý je ideálny na chybný strop. Na dosiahnutie lesklých a svetelných odrazov sa uprednostňuje saténová stropná farba. Nakoniec, na natretie stropu stopami môžete použiť farbu na báze živice Plioway®.

Zjednodušená technika na maľovanie stropu

Začať čistením stropu saponátom, osušiť, zaslepiť otvory a pred natieraním vyhladiť. Ak sú steny dokonalé, je lepšie ich chrániť lepidlom. Najjednoduchšou technikou na natieranie stropu je nanášanie farby štetcom na hrany, pričom je potrebné rešpektovať šírku asi desať centimetrov, ktorá uľahčí priechod valca. Mierne naneste náterovú hmotu a začnite maľovať z okna do zadnej časti miestnosti, v štvorcoch od jedného metra po jeden meter. Farebné prúžky potom valček vyžehlite v priečnom smere bez toho, aby ste ho znova natreli farbou. Netlačte príliš silno na valec, aby ste predišli postriekaniu. Je nevyhnutné namaľovať strop naraz, aby ste sa vyhli vymedzeniu.

Farby a dekoratívne efekty na strope

Môžete byť v pokušení dať farbu na strop. Dobrý nápad, ak chcete vizuálne znížiť vysoký strop. V tomto prípade sa rozhodneme pre tmavší odtieň ako pre steny. Naopak, v nízkej miestnosti môžete ilúziu výšky načrtnúť stropom v svetlejšej farbe ako steny. Malá izba bude vyzerať priestrannejšia, ak maľujete rám okolo okraja stropu.