Rady pre krajinu: vyvýšená záhrada

Rady pre krajinu: vyvýšená záhrada


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zeleninové záhrady pestované vo vaniach, inšpirované stredovekými zeleninovými záhradami, uľahčujú sezónu po sezóne výrobu chutnej zeleniny. Ľahko sa udržujú, neunavujú chrbát a prispôsobujú sa všetkým štýlom.

Ako zariadiť zeleninovú záhradu vo vaniach?

Počet a veľkosť nádob závisí od priestoru, ktorý je k dispozícii na vašej záhrade alebo na vašej terase. V záhradnom centre si môžete nechať postaviť pevné prútené alebo gaštanové vane alebo kúpiť vane. Ideálna výška je výška, ktorá umožňuje výsadbu a zber úrody bez sklopenia a poskytuje výšku najmenej 90 cm. Potom stačí vyplniť nádoby pôdou na zalievanie a pridať vrstvu kompostu, pretože zelenina rýchlo vyčerpáva zdroje pôdy. V prvých jarných dňoch, keď je pôda pripravená a vetraná s pazúrmi, môžete podľa svojich prianí zasadiť jarné šaláty, hrášok alebo jahody ... Po odstránení všetkých ľadových svätých je riziko mrazu staré, paradajky, uhorky a v košoch sa odohráva letná zelenina. Na jeseň prichádza čas tekvice, tekvice a koreňovej zeleniny. Štvorec môže byť vyhradený pre aromatické rastliny (pažítka, tymián, bazalka, estragón, petržlen, mäta, pikantné ...) a ďalšie môže byť venované deťom, napríklad s reďkovkami, cherry paradajkami a jahodami! Posledný tip: niektoré okrasné kvety, ako napríklad kozmos, nechtík lekársky, slnečnica, nasturtium a nechtík lekársky vylepšujú zeleninovú záhradu a zároveň chránia plodiny a podporujú opelenie.


Tipy pre záhradníkov

Nainštalujte vonkajšiu kuchyňu, gril alebo dokonca jednoduchý jedálenský kút vedľa zeleninovej záhrady: umožní vám to uvariť a ochutnať čerstvo zozbieranú zeleninu.

Príslušenstvo


Koše V záhradných centrách je k dispozícii niekoľko modelov vaní. Použite drevo a prútie na dosiahnutie prirodzeného vzhľadu alebo odvážne zafarbenú živicu na vytvorenie modernejších štýlových efektov. Počítajte od 15 do 100 € za jeden zásobník.
Vonkajšia kuchyňa V dreve, kovu alebo kórei konkurujú vonkajšie kuchyne dôvtipu. Skladajú sa z varnej dosky a umývadla a môžu obsahovať aj gril, úložné priestory, pracovnú dosku a mnoho doplnkov. Od 400 €.
Záhradné posedenie Farebný, ružový alebo oranžový kovový nábytok dodáva tejto záhrade pohodlie. Od 200 €.

Rastliny


Aromatické rastliny Anízová bazalka, tymián zlatý, estragón, pomarančová mäta, petržlenová vňať, pažítka ...
zelenina 18-dňová reďkev, zmiešané výhonky, rukola, šalát a zelená horčica, cherry paradajka, tekvica (Cucurbita maxima „Jasne červené Etampes“), tekvica, hrášok a sladký hrášok, pór, kapusta ...
jarabiny Jahody (Fragaria vesca „Capron Royal“), angrešt…
„Priateľské“ alebo okrasné kvety Obrovský vesmír (Cosmos bipinnatus ), nechtíka lekárske, slnečnice, nechtíka lekárskeho, španielskej fazule, nechtíka lekárskeho…

Odhadovaný rozpočet

Rozpočet na úpravu záhrady závisí od niekoľkých kritérií: rozloha, príprava miesta, výber materiálov, odrôd a doplnkov ... Povoliť najmenej 2 000 EUR na nákup 6 nádob, vonkajšia kuchyňa , záhradný nábytok, rastliny a semená; a pokúste sa rezať a vymieňať si semená so svojimi susedmi! Naše praktické balkóny, terasy a záhradné videáKomentáre:

 1. JoJolkree

  Useful idea

 2. Dim

  Ano, naozaj. Bolo to aj so mnou. Na túto tému vieme komunikovať.

 3. Kasen

  Podľa mňa sa mýliš. Dokážem obhájiť svoju pozíciu. Napíšte mi do PM, vyriešime to.

 4. Gorr

  Máš úplnú pravdu. In this something is an excellent idea, it agrees with you.

 5. Daibei

  robíte chybu. Napíšte mi na PM, porozprávame sa.Napíšte správu