Rady pre krajinu: záhrada vôní

Rady pre krajinu: záhrada vôní


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aká radosť z vône jemných kvetinových vôní pri vstupe do vašej záhrady! V závislosti od ročného obdobia a dennej doby ponúkajú niektoré odrody nekonečné čuchové potešenie, ktoré z chôdze robí skutočný zmyslový zážitok. Vďaka jemnému premiešaniu tých voňavých rastlín a kríkov urobíte z vašej záhrady miesto na oddych a pohodu po celý rok ...

Ako zariadiť voňavú záhradu?

V tejto záhrade vôní beží na fasáde vistéria z Číny a od mája parfémuje jemný parfém. Na okennom parapete sú pestovatelia rastlín mincovní a aromatických rastlín, ktoré pri otvorených oknách vonia interiér domu. Veľmi prítomný, levanduľa vyvoláva dojem, že je na dovolenke na juhu, len zavretím očí! Po vysušení sa jeho kvety zozbierajú, aby sa vôňa bielizne zvonila. V masívoch a pozdĺž zelených drevených mreží parfumuje vzduch, ľalie, pivonky, zimolez, kríky klinčekov, kalina v Kalle a dafnie. V kvetináčoch kvitnú staré ruže a môžu sa rezať na kytice. Napokon, štvormesačná mimóza, injekčná striekačka, orgován alebo magnólia vysadená na spodnej časti záhrady nepochybne poteší aj tých najnáročnejších nosov ...


Tipy pre záhradníkov

Na terase z červených tehál alebo ružových dlaždíc nebolo na trvalkách a aromatických rastlinách zakrytých niekoľko priestorov. Na okraji masívu uvoľňujú vonné rastliny ako tymián svoju vôňu, keď sa o ňu trú alebo dotknú.

Príslušenstvo


Hrnce a kvetináče Farby kvetov a lístia zvýrazňujú bridlicové alebo tmavo šedé živicové nádoby. Asi 30 € za malý hrniec.
Záhradné posedenie Na zdôraznenie romantického a ženského ducha záhrady je ideálny záhradný nábytok z ružovej fuchsie. V opačnom prípade bude dobre vyzerať biela drevená lavica alebo záhradný nábytok z tepaného železa. Od 150 €.
Záhradný kôš Prenášaná z odolnej mimózy vás vyzýva, aby ste relaxovali a meditovali v tomto priestore, ktorý je úplne venovaný zmyslovým pocitom. Okolo 300 €.

Rastliny


živý plot Parfumovaná a necentrovaná kalina, osmanth s variabilnými listami, mexická oranžová striekačka.
Aromatické rastliny Pelargonium s voňavými listami, tymiánom, tymiánom, mätou piepornou, korzickou mätou, sagebrush, zlatým oreganom.
Vonné kvetinové rastliny Officinal levanduľa, motýľ levanduľa, pivónia, kríkovitý klinček, zimolez, čínska wistária, štvorsezová mimóza, levanduľa, krík a horolezectvo anglická ruža, voňavý daphne, carles viburnum, orientálna ľalia…
Ostatné rastliny Anjelské vlasy, pestrofarebné.

Odhadovaný rozpočet

Rozpočet na úpravu záhrady závisí od niekoľkých kritérií: rozloha, príprava miesta, výber materiálov a odrôd, počet stromov ... Spočítajte približne 1000 EUR za príslušenstvo, požiadajte o cenovú ponuku na vytvorenie terasy a pridajte 50 € za meter štvorcový, aby ste získali predstavu o cene tejto záhrady. Naše praktické záhradné videáKomentáre:

  1. Dainan

    Pozrime sa...

  2. Magan

    This excellent phrase has to be purposely

  3. Keane

    It is remarkableNapíšte správu