Informácie

Aké farby by mali zodpovedať svetlým parketám?

Aké farby by mali zodpovedať svetlým parketám?

Pri návšteve domu alebo bytu môže byť parketová podlaha skutočným dôvodom, prečo sa rozhodnúť investovať, pretože môže priniesť do miestnosti pekáč. Akonáhle je to doma, môžete tiež dať parkety, ktoré máte radi, tak veľkú hodnotu. Čisté parkety sú skutočným trendom a nachádzame ich v mnohých nových interiéroch, ale viete naozaj, s akými farbami by ste ich mali spájať? Tu sú naše tipy na mieru šité dekorácie pre vaše parkety.

Neutrálne farby: škandinávsky duch

Táto sezóna je hlavným trendom tejto sezóny - škandinávsky duch ide ruka v ruke s čistými parketami. Teší ma, že si môžete šikovne vziať čisté línie a dizajn s teplou atmosférou dreva. A keďže už máte parkety zo svetlého dreva, všetko, čo musíte urobiť, je pridať rafinovaného liehu. Za týmto účelom kladieme neutrálne farby na steny a nábytok. Samozrejme sa môžete rozhodnúť pre čisto bielu farbu, ale môžete si zahrať aj na mierne teplejších odtieňoch osvojením bielej, krémovej, ale aj tmavšej farby, ako je taupe alebo dokonca šedé. Pokúste sa zostať v rovnakom rozsahu odtieňov alebo stavte na tieňoch, aby vám zaručil krásnu harmóniu. Vedzte, že čím čistejšia je zvolená farba, tým viac bude atmosféra navrhnutá.

Dotyk pastelových farieb: jemná dekorácia

Evolucia škandinávskeho štýlu, hygge trend berie severský dizajn ako základňu a dodáva pastelové tóny, opäť veľmi trendy v tejto sezóne po lete, keď boli obzvlášť oceňované v móde a dekorácii. Vďaka svojim jasným parketám budete preto rozumieť tejto škandinávskej variácii. Za týmto účelom si osvojíte biely základ pre svoje steny a podčiarknete celok pastelovými dotykmi. Celú stenu môžete maľovať v ružovej, modrej alebo pastelovo zelenej farbe, ale môžete sa tiež uspokojiť s niekoľkými silnými doplnkami, ako sú pohovka alebo maľované plátno. Všetko záleží na požadovanej dávke farby. Vedzte, že farby môžete znásobiť, ale vyhnite sa miešaniu viac ako troch farieb, aby ste zachovali krásnu harmóniu.

Tmavé steny: chuť na kontrasty

Na rozdiel od toho, čo si človek môže myslieť, svetlé parkety neznamenajú, že pre steny a dekoráciu musíte nevyhnutne zostať vo svetlých farbách. Naopak, pri hraní s kontrastmi môžete absolútne využiť výhody tmavších farieb pre ostatné miestnosti. Potom si môžete vybrať sivú, tmavomodrú alebo čiernu, aby ste vytvorili elegantnú mužskú atmosféru alebo neo-budoár v závislosti od výberu vášho nábytku. Vedzte, že svetlé parkety vám umožnia profitovať z teplej atmosféry, ktorá bude ideálna na vytvorenie dekoratívneho zámotku. Dokonca si môžete dovoliť tmavú farbu v celkovom vzhľade na stenách, aby ste prevzali obálkový dekor, ktorý vám nebude chýbať dych vďaka parketám, ktoré sa ukážu ako skutočný dekoratívny prvok.

Brúsenie parkiet Naše praktické videá pre domácich majstrov